Wielkanocne dekoracje stołu

Święta wielkiej nocy, to rodzinne święta. W trakcie ich trwania spędzamy przy stole całkiem sporo czasu. Świąteczne dekoracje na wielkanocnym stole umilą nam ten czas. Już za kilka dni w sklepowych witrynach pojawią się wielkanocne kurczaczki i zajączki. Im bliżej do świąt, tym ich klimat będzie co raz bardziej wyczuwalny. Warto zadbać, aby posiłki spożywane przy świątecznym stole miały wyjątkową oprawę.

Dekoracje podkreślą wyjątkową atmosferę

Z białym, świątecznym obrusem bardzo dobrze komponują się wiosenne kolory. Zielone i żółte akcenty sprawią, że świąteczny stół będzie wyglądał bardzo wiosennie. Możesz do tego wykorzystać kolorowe serwetki bądź specjalnie przygotowane i pomalowane pisanki. Najlepiej jednak będą wyglądały świeże kwiaty. Dodaj do tego bazie, rzeżuchę, baranki, zajączki i kurczaczki. Nie ograniczaj swojej wyobraźni i nie obawiaj się przesytu. Święta wielkanocne są radosne, a po długiej zimie każdemu przyda się nieco więcej jaskrawych barw.

Tradycja zawsze w modzie

Na obrus możesz narzucić koronkowe, haftowane bieżniki – najlepiej w wiosennych kolorach. Na środku stołu idealnie będzie wglądała duża serweta, która może posłużyć jako podkład pod koszyk ze święconką, wazon z kwiatami, świeczki bądź świąteczne ozdoby. Staraj się dobrać jednolitą zastawę, aby nie przesadzać z różnorodnością. Całość podkreśli odpowiednie szkło – najlepiej kryształowe. Nie zapomnij też o tym, że o urodzie wielkanocnego stołu decydują także potrawy, które na nim się znajdą. Wędliny, ciasta, jajka ułożone na paterach można udekorować świeżymi gałązkami i kwiatami.

Świąteczne stroiki

Tworząc stroiki pamiętaj o wiosennych kolorach, które zawsze cieszą oko. Zielone trawy czy żółte kurczaczki idealnie podkreślają radosny charakter świąt i nachodzącą wiosnę. Nieodłącznym elementem Wielkanocy są oczywiście pisanki. Jednokolorowe z wzorkami lub bez, powinny znaleźć się na każdym stole. Możesz przygotować wcześniej jajka, farbki oraz pędzelki i poprosić najmłodszych członków rodziny o przygotowanie świątecznych jajeczek. Takie dekoracje z pewnością dodadzą rodzinnego klimatu.

Z kilku miseczek z rzeżuchą możesz stworzyć oryginalną kompozycję w formie mini ogrodu. Ustaw miseczki w widocznym miejscu, na przykład na parapecie, wstaw pomiędzy nie pisanki, zajączka, baranka czy kurczaczki i gotowe. Możesz dodać wiosennych bazi lub kwiatów.
Z roku na rok co raz bardziej modne jest także przystrajanie drzwi. Możesz to zrobić wykorzystując niewielki wianek upleciony ze świeżych gałązek, wzbogacony o jakiś typowo wielkanocny motyw – na przykład baranka. Nie martw się, że przesadzisz z dekoracjami. Wielkanoc niczym wiosna, powinna zaskoczyć malowniczymi barwami!

Komentarze do wpisu (0)

Chmura tagów
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony