Trendy w aranżacjach wnętrz 2018

Moda jest ważną częścią Twojego życia, a Ty lubisz zaskakiwać znajomymi nowymi, nietypowymi połączeniami? Z pewnością zainteresują Cię więc najnowsze trendy w aranżacjach wnętrz. Moda wiąże się bowiem nie tylko z tym, co na siebie wkładasz, ale również innymi sferami życia. Jeżeli chcesz być zawsze na topie, wypróbuj nasze rady, które pozwolą Ci na wykreowanie wnętrza Twoich marzeń.

Powrót do natury

W codziennej gonitwie oraz aurze dążenia do sukcesu wielu z nas coraz bardziej ma ochotę na ucieczkę od chaosu i mętliku i zatopienia się w relaksującej naturze. Nie zawsze mamy możliwość rzeczywistej ucieczki do lasu czy nad jezioro, dlatego sięgamy po prostsze do zrealizowania pomysły, przybliżające nas do korzeni. Nie da się ukryć, że w trendach aranżacji wnętrz coraz większy prym świeci powrót do natury. Tworzymy więc ekologiczne wnętrza, pełne drewna i innych naturalnych materiałów, takich jak kamień, skóra czy wełna. Wśród kolorów króluje przygaszona, ciemna zieleń, a także proste, minimalistyczne barwy typu biel, szarości, beże oraz brązy. Naturalne dodatki w postaci kwiatów i liści, a także roślinnych motywów ożywią wnętrze i uczynią je wyjątkowym.

Więcej ciepła

Powoli odchodzimy od popularnych ostatnimi czasy nowoczesnych, skandynawskich wnętrz. Chętnie wprowadzamy do naszych mieszkań więcej barw oraz drewna, kojarzonych z domowym ciepłem oraz przytulnością, przez co nasze domy stają się naszymi oazami spokoju – bezpiecznym miejscem, do którego zawsze mamy ochotę wracać. Królują więc rustykalne wnętrza, w których dominują drewniane dodatki oraz stonowane barwy o ciepłym odcieniu – beże, przygaszone kolory typu zieleń czy jesienna żółć. Ciekawymi dodatkami są akcesoria w kolorze złota oraz miedzi. W sklepach pojawia się również coraz więcej dodatków związanych z naturą, na przykład lamp, których podstawą jest kawałek gałęzi czy pnia drzewa.

Tapicerowane zagłówki i ciemne wnętrza

Łóżka z tego typu zagłówkami coraz częściej zastępują klasyczne, drewniane posłania. Jeżeli masz ochotę na niemal królewskie łoże, przypominające te z eleganckich hotelów, zdecyduj się na obity aksamitem zagłówek. Obecnie królują sypialnie utrzymane w ciemnych kolorach, na przykład granatach. Co powiesz na łóżko o srebrzystej, ciemnozielonej czy granatowej barwie? Dopasuj do niego odpowiednią pościel oraz kilka poduszek w kontrastowym, ożywiającym wnętrze kolorze, na przykład zgaszonej żółci. W tym przypadku również możesz postawić na zdecydowany hit tego roku – ciemną zieleń, w roli koloru ścian.

Funkcjonalność górą

Chociaż w tym roku stawiamy na naturę, dla osób praktycznych ważną cechą wybieranych mebli oraz dodatków pozostaje ich funkcjonalność. Powstaje więc coraz więcej wielofunkcyjnych mebli, składanych stolików z wbudowanym biurkiem czy szaf o szerokich możliwościach zagospodarowania. To idealne rozwiązanie dla osób, które w swoim mieszkaniu nie posiadają wiele przestrzeni. Dzięki przedmiotom o wielofunkcyjnym, a także pojemnym zastosowaniu, małe wnętrze może sprawiać wrażenie całkiem sporego i przytulnego, nie wywołując wrażenia przesadnego nagromadzenia rzeczy.

Wszystkie trendy przybliżają nas do uczynienia naszych mieszkań bardziej przytulnymi i dopasowanymi do nas samych. Nie tylko naturalne, ekologiczne wnętrza, ale również i te ciemniejsze, pełne eleganckich i przyjemnych w dotyku materiałów, sprawiają, że poczujemy się w nich niezwykle wygodnie. Najważniejszym jest, aby dobrać modny styl do siebie – nie tylko podążając za trendami, ale również ciesząc się nimi i eksplorując zalety nowego, odmienionego wnętrza.

Komentarze do wpisu (1)

12 października 2017

Uwielbiam wnętrza w takim stylu jak na tym zdjęciu :)

Chmura tagów
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony