4 sposoby na minimalistyczne wnętrze

Czasami mniej, znaczy więcej. Minimalistyczne wnętrze wpływa na samopoczucie – pozwala Ci skupić się na pracy oraz życiu prywatnym oraz sprawia, że łatwiej jest Ci skoncentrować się na byciu tu i teraz, poprzez ograniczenie rozpraszających uwagę kolorów i niepotrzebnych akcesoriów. W takim mieszkaniu łatwiej również o utrzymanie porządku, który również zapewnia spokój ducha. Właśnie dlatego minimalizm jest jednym z cieszących się ogromną popularnością pomysłów na nowoczesne wnętrze. Być może i Ty masz ochotę uczynić swoje mieszkanie prostszym i praktycznym? Poznaj nasze 4 sposoby na minimalistyczne wnętrze.

To, co niezbędne

Minimalistyczne wnętrze to wbrew pozorom wnętrze niezwykle dopracowane. Musisz nie tylko odrzucić wszelkie bibeloty, ale również skoncentrować się jedynie na tym, co niezbędne i co stanowi dla Ciebie ważną wartość oraz wkomponować to w doskonale zaprojektowane wnętrze. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się ograniczającego nagromadzenia przedmiotów, ale również skupisz się na tym, co jest dla Ciebie najistotniejsze. Nie będziesz przytłoczony/a masą pamiątek z rozmaitych podróży oraz historyczną zastawą, której nigdy nie używasz. Trzymaj przy sobie to, co bliskie Twojemu sercu. Zadaj sobie pytanie, czy dany przedmiot rzeczywiście jest Ci potrzebny. Jeżeli odpowiedź brzmi przecząco, pozbądź się go, zyskując dodatkową przestrzeń oraz poczucie wolności. Redukcja mebli oraz dekoracji jest podstawą minimalistycznego stylu. Nie ma tutaj miejsca na kilka dodatkowych foteli czy szafek. Zostaje to, co niezbędne i przydatne.

Kolorystyczny minimalizm

Z pewnością zauważyliście, że minimalistyczne wnętrze to nie wyraziste kolory typu czerwień czy fiolet. Minimalizm to również oszczędny dobór kolorów. Królują tu szarość oraz biel. Minimalistyczne wnętrza to jasne, przestronne pomieszczenia, w których dominuje właśnie biel. Nie zapominaj jednak o szarych i pastelowych dodatkach, które nadają mu wyrazistości i sprawiają, że tego typu wnętrze nie jest kojarzone z ascetycznym i pozbawionym wyrazu, lecz modnym i ciekawym.

Proste kształty

Pozbądź się chaosu i zamieszania poprzez wprowadzenie prostych, lecz ciekawych form. Ciekawy fotel lub nietypowy ekspres do kawy? Czemu nie! Niech będą jednak utrzymane w prostych, na przykład prostokątnych kształtach oraz stonowanych kolorach. Mebli powinno być możliwie jak najmniej i powinny być pozbawione wzorów. Niech będą to proste, gładkie formy.

Unikaj nagromadzenia przedmiotów na blatach oraz podłodze. Puchate, miękkie dywany odpadają w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu. Styl ten zakłada również utrzymywanie porządku na blatach. Po skończonej pracy ogranicz ilość porozkładanych na blacie herbat czy desek do krojenia. Wszystko przechowuj w praktycznych szafkach. Dzięki temu przestrzeń wyda się niezwykle uporządkowana. Zrezygnuj również z ozdób i wielu zdjęć na ścianach. Postaw na jeden czy dwa piękne, ale również skromne w formie i dopasowane do wnętrza obrazy.

Funkcjonalne i pięknie się prezentujące wnętrze może przekładać się również na Twój styl życia. Porządek w mieszkaniu pozwoli Ci na poukładanie spraw życiowych i skupienie się na tym, co ważne. Jeżeli podoba Ci się proponowany przez nas wystrój, spróbuj zastosować go u siebie.

Komentarze do wpisu (1)

11 października 2017

Fajny artykuł :)

Chmura tagów
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony