Zamknij
Opcje przeglądania
długość / wysokość (+/- 5 cm)
szerokość (+/- 5 cm)
kolorystyka
motyw
surowiec
powierzchnia
Nowość
Promocja

W tej chwili nie ma tutaj produktów, ale zaglądnij za kilka dni. Powinno się to zmienić :)

Ręczniki kuchenne – funkcjonalne i dekoracyjne tekstylia

Podobnie jak trudno wyobrazić sobie łazienkę bez zestawu miękkich ręczników, tak kuchnia nie może funkcjonować bez ścierek. Ręczniki kuchenne, jak się je często nazywa, z założenia mają służyć celom praktycznym. Zapewniają możliwość wytarcia rąk lub pozwalają bezpiecznie uchwycić gorące naczynia. Funkcjonalność nie wyklucza jednak roli dekoracyjnej. Dlatego kuchenne ściereczki dostępne są w tak wielu wzorach i kolorach.

Od wielu lat już panuje moda na kuchnie stylowe i rustykalne. To do nich właśnie najlepiej pasują ręczniki kuchenne z napisami, które podkreślają ich przeznaczenie. Dostępne wzory to również kompozycje bardziej nowoczesne, w intensywnych kolorach. Takie dodatki ożywią wnętrze i stworzą całość z zestawem porcelanowych kubeczków, pojemników czy zasłonek w podobnym odcieniu. 

Tekstylne akcesoria kuchenne

Poza ręcznikami wśród tekstylnych dodatków kuchennych znajdą się też wkłady do koszyczków na pieczywo lub sztućce. Te wyjątkowe produkty nawiązują do stylu prowansalskiego i rustykalnego, w którym połączenie wikliny, słomy i naturalnych tkanin stanowi istotę wystroju. Koszyczek z płóciennym, kolorowym lub białym wkładem podkreśla też wykwintność nakrycia stołu. Doskonale komponuje się z takimi tekstyliami jak rustykalne, ażurowe obrusy na stół lub kraciaste kuchenne serwety.

Tekstylia na bankiet lub rodzinne przyjęcie

Tekstylne akcesoria do jadalni mogą też być wykorzystywane w celu podkreślenia odświętności przyjęcia. Taki charakter mają między innymi serwety bankietowe oraz nakrycia na krzesła. Wybierając obrusy na stół świąteczny, z okazji chrztu lub komunii dziecka, można dopasować kolorystycznie inne tekstylne dodatki, dzięki czemu powstanie jednolity, unikalny wystrój. Akcesoria tekstylne będą się doskonale prezentować zarówno w takim samym jak obrus, jak i w kontrastowym kolorze.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony